STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU

Hangery górą! Wykorzystaj podniebną przestrzeń.

dodano: 2017-02-15, autor: Ewa Studniarek
wiszące POS
UDOSTĘPNIJ

Kiedy zastanawiamy się nad projektowaniem przestrzeni sklepu skupiamy się głównie na półkach i alejkach, jakie tworzą odpowiednio ustawione regały. Często zapominamy jednak o tym, co znajduje się ponad nimi. Tymczasem sufit i powierzchnia nad regałami również stanowią atrakcyjną przestrzeń na promocję.

Pisząc o wiszących POS-ach, mamy na myśli przede wszystkim hangery. To podwieszane pod sufitem materiały wykorzystywane zarówno w celu promocji konkretnych produktów, jak i jako swoisty drogowskaz ułatwiający klientowi poruszanie się po sklepie, pomocny w nawigacji. Atrakcyjnie wyglądają te przede wszystkim przycięte do kształtu. W pierwszym przypadku hanger zazwyczaj opatrzony jest dużym, widocznym logotypem danego producenta. W drugim – występuje najczęściej w wyrazistych kolorach, a jednocześnie pozostaje w spójnej komunikacji wizualnej danej sieci sklepów. Tak czy inaczej – w obu przypadkach kluczową rolę odgrywa tu atrakcyjna grafika i ciekawy kształt.

Dobrze widoczne

Hangery stosowane są głównie w celu zwrócenia uwagi potencjalnego klienta na konkretny produkt oraz ukształtowanie w nim świadomości marki. Dzięki temu, że materiały POS zawieszane są na dużej wysokości, są łatwo zauważalne i dostrzegalne nawet z bardzo dużej odległości. Tego rodzaju POS-y  mogą występować w formie jedno- lub wieloelementowej, tworząc ciekawe, przyciągające wzrok konstrukcje lub kombinacje. Taka forma promocji jest również atrakcyjna ze względu na swoje położenie. Hangery łatwo jest wprawić w ruch – a ruch przyciąga wzrok. Warto zastanowić się zatem nad kreatywnym umieszczeniem takich materiałów, np. w dziale z zabawkami dla dzieci. Hanger w kształcie samolotu lub helikoptera, który będzie się poruszał przy każdym podmuchu powietrza z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym konsumentom, przykuwając jednocześnie uwagę starszych.

Wiszące POS-y idealnie sprawdzą się również w miejscach, w których stosowanie podłogowych rozwiązań, takich jak displaye i ekspozytory nie zawsze jest możliwe. Z tego względu hangery stanowią popularny element aranżacji w takich lokalizacjach jak banki, stacje benzynowe, małoformatowe sklepy, punkty gastronomiczne, czy różnego rodzaju salony sprzedaży.

 

Fokus na materiale

Planując produkcję wiszących materiałów POS, szczególnie uważnie warto przyjrzeć się tworzywom, z których można je wykonać. Często spotyka się hangery wykonane z tektury, jednak do tego rodzaju zastosowań doskonale nadają się także inne lekkie i bezpieczne substraty takie jak pianka kappa lub spienione PVC. Kappa to dość sztywna płyta piankowa obustronnie obłożona okładziną kartonową, która charakteryzuje się niezwykłą lekkością. Spienione PVC to z kolei sztywna i lekka płyta wykonana ze spienionego polichlorku winylu, dużo lżejsza od „tradycyjnego”, litego PVC, ale również charakteryzująca się doskonałą wytrzymałością i plastycznością. Oba materiały  można precyzyjnie przyciąć do wybranego kształtu. To bezpieczne, ekonomiczne i łatwe w obróbce tworzywa, które dzięki gładkości powierzchni świetnie nadają się także do zadruku – zwłaszcza w technologii cyfrowej. Zapraszamy do przetestowania takiej formy promocji, a jednocześnie u siebie zapewniamy technologię umożliwiającą ich wykonanie.

Jeśli akurat planujesz nową kampanię POS, zastanów się jak możesz wykorzystać hangery. Chętnie pomożemy w doborze optymalnego kształtu, materiału pod daną grafikę, sposobu montażu oraz dostosujemy do Twoich potrzeb i do wymagań danego sklepu, czy całej sieci. Co więcej - dostarczymy i zamontujemy we wskazanym miejscu i czasie. Sprawdź ofertę na: http://posperita.pl/page/Oferta/wydruki-plaskie

 

 KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, Twój komentarz został zapisany poprawnie.

BLOG PROWADZONY PRZEZ

img-responsive

ZNAJDŹ NAS NA

PRZECZYTAJ TAKŻE

AUTORZY POSTÓW

TAGI