STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU

Zasyp klienta pomysłami na Święta! Wykorzystaj kosze.

dodano: 2016-12-07, autor: Michał Fijałkowski
kosze zasypowe
UDOSTĘPNIJ

Najczęściej kryją w sobie słodycze, kosmetyki, również towary dostępne „na wagę” lub inne towary impulsowe. Najczęściej wykonane są z kartonu/tektury i stanowią niezwykle atrakcyjny element sklepowej ekspozycji. Ustawia się je w takich miejscach, by klient miał swobodny dostęp do produktów, po które bez problemu może sięgnąć. Kosze zasypowe to niezwykle wielofunkcyjne materiały POS. Jakie są ich zalety i do czego jeszcze można je wykorzystać?

Kosze zasypowe stanowią idealne rozwiązanie do ekspozycji towarów, które niekoniecznie znalazły się na liście zakupowej klienta. Najczęściej w punktach sprzedaży tego typu ekspozytory służą promowaniu różnego rodzaju słodyczy. Cukierki, lizaki i i czekoladki kryją się w przegrodach albo szufladach POS-ów, które – choć zazwyczaj prezentują się niepozornie – są w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt kilogramów apetycznych łakoci!

 

Do wyboru, do koloru!

W punktach sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów tego typu display-ów. Jedne są wykonane z kartonu, inne z tworzywa, a jeszcze inne, tzw. druciaki - z metalu. Niektóre z nich wyposażone zostały w system dozujący z kominem zasypowym, który sprawia, że każda garść produktów, którą klient wyjmie z szuflady ekspozytora, zostaje natychmiast uzupełniona nową porcją poprzez samoistne, grawitacyjne zasypywanie. Klient w ten sposób może komponować własne mieszanki.

Inne to klasyczne kosze z kartonu lub tworzywa dające klientowi łatwy dostęp do różnego rodzaju produktów, od kosmetyków, napojów, nawet wędlin, po większe towary.

Kosze zasypowe to nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także bardzo praktyczne rozwiązanie. Tego rodzaju materiały POS nie wymagają bowiem dodatkowych działań ze strony pracownika sklepu w celu zapewnienia dostępności towaru. Jeden kosz zasypowy, odpowiednio skonstruowany może pomieścić dużą ilość produktów. Ogromną zaletą takich koszy jest również fakt, że można je zadrukować, ozdabiając je tym samym dowolną grafiką, co znacząco podnosi ich atrakcyjność.

Spójrzmy tylko na przykłady ekspozytorów z dwóch różnych konkurujących ze sobą sklepów. Jak myślicie - w stronę których produktów klient szybciej podąży i która marka bardziej zapadnie w pamięć? Zarówno produktu jak i sklepu?

 

 

Nie tylko słodkości…

Kosze zasypowe to także doskonałe rozwiązanie do eksponowania towarów dedykowanych dzieciom. Oprócz produktów spożywczych możemy w nich umieścić małe figurki, niewielkich rozmiarów zabawki czy pluszowe maskotki. Ten rodzaj ekspozycji oraz fakt, że produkty znajdują się na wysokości wzroku małych konsumentów ułatwia im bliższe przyjrzenie się towarom. Ponadto dziecko może przebierać w zabawkach, poszukując w koszu wybranego modelu, co jednocześnie uatrakcyjnia zakupy, często będące dla najmłodszych po prostu nudnym zajęciem.

Kosze zasypowe są bardzo chętnie wykorzystywane przez duże sieci handlowe także w różnych okresach roku, kiedy stawia się na konkretną promocję. Np. późnym latem, gdy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, stanowią one znakomite rozwiązanie do eksponowania towarów dla żaków. Dzięki koszom zasypowym nie musisz się martwić o zlokalizowanie tego czego akurat szukasz. Ekspozycja będzie atrakcyjna i uporządkowana, a klient z pewnością bez trudu znajdzie produkty, których poszukuje.

Innym czasem kiedy producenci stawiają na dodatkową sprzedaż jest okres Świąt Bożego Narodzenia. To czas kiedy w magazynach robi się miejsce na nowy asortyment, a jednocześnie doskonały moment na wyprzedaże, bowiem w takim koszu przecież niejeden prezent czeka...

Kosze zasypowe bywają także wykorzystywane do eksponowania nieco większych towarów, takich jak buty czy ubrania. Naszym zdaniem dużo lepiej sprawdzają się jednak w roli ekspozytorów na mniejsze produkty.

Chętnie zasypiemy Was innymi ciekawymi pomysłami: zapytania@posperita.pl

 KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, Twój komentarz został zapisany poprawnie.

BLOG PROWADZONY PRZEZ

img-responsive

ZNAJDŹ NAS NA

PRZECZYTAJ TAKŻE

AUTORZY POSTÓW

TAGI