STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU

Lepki POS, czyli dlaczego warto wykorzystać naklejki?

dodano: 2016-07-07, autor: Michał Fijałkowski
naklejki
UDOSTĘPNIJ

POS-y, zwłaszcza reklamowe materiały 3D, są doskonale znane większości konsumentów – zwłaszcza tych, którzy często bywają w centrach handlowych czy supermarketach. Choć te materiały POS skutecznie przyciągają uwagę klienta, warto zaskoczyć odbiorców, decydując się na bardziej niszową – a przez to bardziej intrygującą – metodę przykucia konsumenckiego wzroku. Alternatywą do tradycyjnych POS-ów mogą być ciekawie zaprojektowane naklejki. To nie tylko atrakcyjna, ale także bardzo opłacalna, efektowna i zapadająca w pamięć forma promocji.

W dzisiejszym poście zebraliśmy dla Was garść inspiracji, by udowodnić, że kreatywnie wykorzystane naklejki stanowią doskonały sposób na promocję i przyciągnięcie konsumenckiego oka – zarówno w miejscu sprzedaży, jak i poza nim. Czasem wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, by kampania wykorzystująca POS-y odniosła sukces i na długo zapadła w pamięć klientom!

Parująca filiżanka

Agencja kreatywna Saatchi & Saatchi zamieniła studzienki na ulicach Manhattanu w parujące filiżanki pełne kawy – oczywiście wykorzystując naklejki wielkoformatowe! Efekt kampanii zrealizowanej dla marki Folgers był genialny! Wykorzystane nalepki posiadały niewielkie dziurki, co zapewniło swobodny przepływ pary wydobywającej się ze studzienek. Mając taki widok przed oczami który miłośnik kawy nie popędziłby do najbliższej kawiarni?

Przypływ mocy

Zawodnik sumo, rugbysta i strong man – to bohaterowie kampanii marki Meiji, która do promocji mleka również wykorzystała pomysłowo rozmieszczone naklejki wielkoformatowe. Wymienione wyżej postaci zdobiły obrotowe drzwi do centrum handlowego. Wszyscy sportowcy zostali ujęci w takich pozach, by sprawiać wrażenie, że właśnie przesuwają obrotowe drzwi, a ich miny świadczą o ogromnym wysiłku, jakiego wymaga od nich ta prosta czynność. Naturalnej wielkości postaciom towarzyszyło hasło „Milk makes you stronger” (pol. „Mleko czyni cię silniejszym”) oraz kartonik wspomnianego produktu.

 

Kufel pełen piwa

Naklejki doskonale nadają się do wykorzystania nie tylko w sklepach, ale także w innych miejscach, w których można nabyć dany produkt – np. w restauracjach, kawiarniach czy barach. Taką opcję wybrała marka Tyskie, która w jednej ze swoich kampanii wykorzystała naklejki, umieszczając je na drzwiach restauracji i sklepów, w których można było kupić piwo. Sama nalepka nie wywiera ogromnego wrażenia – ot, zwykły gadżet w postaci oryginalnych rozmiarów kufla pełnego złotego trunku. Jednak z połączeniu z pomysłowym rozmieszczeniem efekt jest świetny! Naklejki zostały bowiem umieszczone tuż za uchwytem na drzwiach – co daje wrażenie, jakby klient chwytający za klamkę chwytał za „ucho” kufla pełnego piwa. Takie rozwiązanie z pewnością zwróci uwagę, nie tylko w  upał – a przy okazji zachwyci fanów złocistego napoju.

 

Smakowita nalepka

POS-y w formie naklejek, poza sklepową przestrzenią, w ciekawy sposób wykorzystała marka Pedigree. Kampania polegała na wyklejaniu zapachowych nalepek w kształcie autentycznych rozmiarów misek pełnych mięsnych posiłków Pedigree przed drzwiami sklepów zoologicznych. Większość psiaków nie mogła oprzeć się aromatowi naklejek i ochoczo je obwąchiwała, a nawet próbowała… zjeść zawartość „miski”! To się nazywa skuteczność kampanii!

 

Powyższe przykłady pokazują, że udana kampania wykorzystująca materiały POS wcale nie musi być przekombinowana. A zamiast kosztownych materiałów z tworzywa, plastiku, czy drewna możemy wykorzystać pomysł. Naklejki, w tym szczególnie robiące wrażenie folie wielkoformatowe to świetny pomysł na stworzenie zapadającej w pamięć i angażującej konsumentów akcji promocyjnej. Wystarczy odrobina kreatywności, dobre umiejscowienie, sprawdzona drukarnia, odpowiedni montaż i voila – uwaga klientów już się na nas skupia! Jeśli chcecie poznać więcej sposobów na przyciągnięcie wzroku konsumentów miejcie oko na nasze kolejne posty, a przede wszystkim na naszą ciekawą ofertę na wyklejanie  witryn i wszelkich innych powierzchni. http://posperita.pl/page/Oferta/wyklejanie-foliiKOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, Twój komentarz został zapisany poprawnie.

BLOG PROWADZONY PRZEZ

img-responsive

ZNAJDŹ NAS NA

PRZECZYTAJ TAKŻE

AUTORZY POSTÓW

TAGI