STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU

Spienione POS-y. Kappa i PVC

dodano: 2015-12-30, autor: Michał Fijałkowski
pvc
UDOSTĘPNIJ

Displaye, standy, kosze zasypowe i inne materiały POS często wykonywane są z kartonu lub tektury. Substraty te są stosunkowo tanie, lekkie, łatwe w transporcie oraz składaniu. Dodatkowo są one w miarę trwałe. Jest jednak wiele innych materiałów, które są równie popularne w produkowaniu materiałów POS.

Coraz częściej w supermarketach i galeriach handlowych spotykamy materiały wspierające sprzedaż wykonane z tworzyw sztucznych. Tworzywa sztuczne, mimo że trochę droższe niż karton, również całkiem dobrze sprawdzają się w produkcji POS. Postanowiliśmy przedstawić dwa materiały, które nie są typowymi sztywnymi tworzywami, a raczej piankami. Dzisiaj w roli głównej wystąpią spienione PVC oraz pianka kappa.

Spienione displaye i shelfstoppery

Płyta ze spienionego polichlorku winylu PVC, potocznie zwana PCV, to sztywny materiał wykorzystywany najczęściej do tworzenia wewnętrznych środków reklamowych. Jest to tworzywo lekkie, wdzięczne do obróbki. Materiały POS z niego wykonane ważą dużo mniej od litego, twardego PVC, a przy okazji są wytrzymałe. Co więcej, z łatwością można w nich wycinać różne kształty, frezować, nadając np. POS-om odpowiednią formę. Tworzywo ma również właściwości termoplastyczne, może „mięknąć” już przy temperaturze 65 °C. Co ciekawe, ze spienionego PVC powstają nie tylko materiały POS, takie jak shelfstoppery, plansze, tablice informacyjne, ekspozytory, ale jest ono również bardzo popularne wśród… producentów modeli do składania, którymi uwielbiają bawić się mali chłopcy. 

ekspozytory z pvc

Piankowe hangery

Pianka kapa (foam) natomiast to materiał z rdzeniem poliuretanowym. Równie dobrze, tak jak spienione PVC, nadaje się do tworzenia środków POS, nośników przekazu reklamowego oraz modeli. Kapa to sztywna płyta piankowa typu sandwicz, z obu stron obłożona powierzchnią kartonową. Również i ten materiał charakteryzuje się niezwykłą lekkością, co sprawia, że materiały wspierające sprzedaż z niego wykonane nie sprawiają kłopotów w łańcuchu logistycznym. To dobry materiał do bezpośredniego zadruku, bo charakteryzuje się optymalną gładkością i równością powierzchni. Idealnie nadaje się do wykonania wszelkiego rodzaju materiałów podwieszanych np. plansz, czy elementów dekoracyjnych w różnych kształtach. Pianki kapa powstają w wyniku spienienia rdzenia płyty pomiędzy kartonowymi laminatami. Występują w bardzo wielu gramaturach, dlatego też są one materiałem bardzo uniwersalnym.

Druk POS

Obydwa te tworzywa świetnie nadają się do produkcji materiałów POS, takich jak ekspozytory, shelfstoppery, hangery-materiały podwieszane, wielkoformatowe dekoracje przestrzenne. Bez problemu można je zadrukować nawet najbardziej wymyślnymi grafikami. W tym celu wykorzystuje się druk cyfrowy, a w tym druk UV, który świetnie sprawdza się w realizacji tego zadania, ponieważ ze względu na natychmiastowe utrwalanie farby promieniowaniem UV można nałożyć jej więcej, dzięki czemu kolory są bardziej nasycone i wyraziste. Również ostrość wydruków jest wysoka, ponieważ kropla farby, która upada na podłoże, jest od razu utrwalana i nie ma czasu, aby zmienić swój rozmiar i kształt. Co więcej, podczas druku UV nie wydzielają się żadne szkodliwe związki chemiczne, dlatego też można bezpiecznie stosować tę technologię w pomieszczeniach zamkniętych.

Jak widać, materiały wspierające sprzedaż wcale nie muszą być plastikowe, czy drewniane. Tworzywa sztuczne, takie jak spienione PVC czy pianka kappa również świetnie się do tego nadają. Przy następnej kampanii - warto wypróbować!

 

 KOMENTARZE

Aktualnie nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądz pierwszy i DODAJ KOMENTARZ
Dziękujemy, Twój komentarz został zapisany poprawnie.

BLOG PROWADZONY PRZEZ

img-responsive

ZNAJDŹ NAS NA

PRZECZYTAJ TAKŻE

AUTORZY POSTÓW

TAGI